Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – czy to możliwe?

Wgniecenia czy otarcia to zupełnie naturalny element codziennej eksploatacji auta. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w dużym mieście, jak Warszawa, czy też na codzień poruszasz się po małej miejscowości – o tego typu uszkodzenia naprawdę nietrudno. Jeżeli nie chcesz, by odprysk lakieru czy wgniotki szpeciły Twoje perfekcyjne auto, koniecznie czytaj dalej! Mamy sposób na to, jak odnowić karoserię Twojego samochodu, bez konieczności lakierowania.

Naprawa blacharska bez lakierowania – kiedy jest możliwa?

Przyznasz chyba, że usuwanie wgnieceń bez konieczności ponownego malowania brzmi ciekawie, prawda? Rzeczywiście, regeneracja lakieru przydałaby się w wielu autach, tymczasem ich właściciele często rezygnują z takiego zabiegu, wychodząc z założenia że będzie to kosztowne i czasochłonne.W takim przypadku, wyciąganie wgnieceń bez lakierowania jest idealnym rozwiązaniem. Można je zastosować praktycznie w każdym aucie. Są tylko dwa warunki:

  • Lakier w miejscu wgniecenia nie może być uszkodzony.
  • Miejsce uszkodzenia nie może nosić jakichkolwiek śladów napraw.

Naprawa blacharska bez lakierowania będzie zatem idealnym rozwiązaniem w przypadku typowych otarć parkingowych. Przykładowo – auto delikatnie zaczepiło o słupek. Albo zderzak innego samochodu. Blacha nosi delikatne ślady uszkodzeń, ale sam lakier nie, więc w takich wypadkach, nie ma sensu oddawanie auta do zakładu blacharskiego.

Wyciąganie wgnieceń- korzyści

Dlaczego warto zdecydować się na wyciąganie wgnieceń z karoserii samochodu? Taka metoda renowacji lakieru ma szereg zalet. Przeczytasz o nich poniżej.

1. Oszczędzasz swój czas.

Typowa naprawa lakiernicza to bardzo czasochłonne działanie. Najpierw musisz znaleźć lakiernika lub blacharza, którzy będą mieli wolny termin, co wcale nie jest łatwe. Następnie, pozbawiasz się samochodu na co najmniej kilka dni. Naprawy tego typu wymagają bowiem odpowiedniego przygotowania naprawianego elementu. Po malowaniu, nowo położony lakier musi wyschnąć, co również zajmuje trochę czasu. A gdyby tak zastosować metodę wyciągania wgnieceń bez lakierowania? Nie musisz wtedy się martwić o brak auta przez tak długi czas, bo cała procedura trwa zaledwie kilkadziesiąt minut! Bezinwazyjne wyciąganie wgnieceń to czynność, którą możesz spokojnie wykonać po południu po pracy.

2. Ładny wygląd auta.

Auto z wgniotkami wygląda po prostu mało estetycznie. Dodatkowo, jeżeli zechcesz sprzedać taki samochód, to defekty lakiernicze zapewne zniechęcą wielu potencjalnych kupujących. A pozostali będą próbowali mocno zbić cenę takiego egzemplarza.Co więcej, wielu lakierników ma problem z dobraniem koloru na element. Z tego powodu, konkretna część po naprawie zdecydowanie wyróżnia się od innych odcieniem, więc auto nie wygląda dobrze (szczególnie widać to na srebrnym lakierze).
Wystarczy jednak zastosować metodę usuwania wgnieceń bez lakierowania by w krótkim czasie znów cieszyć się idealnym wyglądem samochodu.

3. Nie widać śladów naprawy.

Dziś prawie każdy kupujący auto używane ma swój własny miernik lakieru. A jakiekolwiek ślady napraw blacharskich czy nawet nieco grubszy po malowaniu lakier, szczególnie na takich elementach jak choćby dach, zdecydowanie odstraszają większość kupujących. Czy zawsze słusznie – to już inna kwestia – ale tendencja jest widoczna. Co gorsza, potencjalny kupujący raczej nie przyjmie tłumaczenia w stylu “to tylko po gradobiciu” i zamiast tego wyjdzie z założenia, że auto jest po poważnym “dzwonie”. Na szczęście, wyciąganie wgnieceń bez lakierowania nie pozostawia żadnych śladów naprawy!

Nowoczesna metoda SSR

W Perfekcyjne Auto (Warszawa, Wyczółki 60) realizujemy usuwanie wgnieceń bez lakierowania za pomocą metody SSR (Sprayless Scratch Repair). Jest to technologia, która umożliwia usuwanie głębokich rys czy wgnieceń z karoserii auta, bez konieczności malowania lub szpachlowania danego elementu. Wykorzystywany jest szereg nowoczesnych narzędzi, w tym odtłuszczacze, lakiery wypełniające, aktywatory oraz wiele innych dodatków.
Naprawa metodą SSR to sposób na piękne auto w krótkim czasie. A przy tym, jest znacznie tańsza niż typowa wizyta u lakiernika.