Jakie wgniecenie można usunąć bez lakierowania? Czy warto usuwać je samodzielnie?

Każdego dnia, karoseria Twojego auta jest narażona na całe mnóstwo szkodliwych czynników. Czy to odpryski na lakierze czy też zarysowania, nadwozie łatwo uszkodzić. A jeżeli jeździsz na codzień po Warszawie to doskonale wiesz, że o wgniecenia, nawet w wyniku parkingowej stłuczki, wcale nie jest trudno! Jeżeli na Twoim aucie również pojawiły się wgniotki, teraz możesz je łatwo, szybko, a przede wszystkim bardzo tanio usunąć. Nie musisz już wcale jeździć do lakiernika. Przekonaj się, jak to możliwe!Wgniecenia w karoserii nie tylko kiepsko wyglądają, ale również istotnie zmniejszają wartość auta przy ewentualnej odsprzedaży. Ba, nie tylko obniżają jego wartość, ale wręcz zniechęcają wielu potencjalnych zainteresowanych do zakupu. Rozwiązaniem może być usuwanie wgnieceń bez lakierowania.

Wyciąganie wgnieceń bez wizyty u lakiernika?

Uszkodzenie karoserii nie zawsze wymaga powtórnego malowania. Często jest tak, że lakier auta nie nosi żadnych śladów uszkodzeń, a delikatnie naruszona została jedynie struktura blachy. W takim wypadku można zdecydować się na usunięcie tej wady, bez wizyty w zakładzie lakierniczym. W Perfekcyjne Auto stosujemy techniki bezinwazyjnej naprawy wgnieceń, co dosyć istotnie skraca czas potrzebny do naprawy defektu, a przy tym kosztuje znacznie mniej niż naprawa uszkodzenia wraz z lakierowaniem.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – jak to działa?

Jak to możliwe, że powstałe w wyniku parkingowych stłuczek wgniotki nagle znikają? A co jeszcze lepsze, na karoserii nie pozostają praktycznie żadne ślady napraw? Przekonajmy się!Wyciąganie wgnieceń polega na prostowaniu blachy w miejscu uszkodzenia. Uszkodzony obszar najpierw jest oczyszczony i odtłuszczony, po czym aplikuje się na niego klej Do czego jest on potrzebny? Pozwala na pewny montaż urządzenia prostującego blachę. Po udanym zabiegu wyciągnięcia, usuwa się resztki kleju i auto jest gotowe do dalszej jazdy.Metoda na wyciąganie wgnieceń jest stosowana choćby do usuwania uszkodzeń po gradobiciu. Sprawdzi się również przy innych, niewielkich uszkodzeniach na karoserii.

Nie zawsze jednak wyciąganie wgnieceń jest możliwe. W przypadku mikroskopijnych nierówności ich usuwanie odbywa się przy użyciu tak zwanej metody masowania. Na czym ona polega? Jest to wypychanie wgnieceń przy użyciu specjalnej dźwigni. Pozwala to na precyzyjne wyrównanie blachy w miejscu uszkodzenia i stosowane jest głównie w przypadku niewielkich uszkodzeń, na przykład na masce auta, drzwiach czy też klapie bagażnika.

Usuwanie wgnieceń bez lakierowania – czy warto?Zdecydowanie tak! Oto kilka powodów:

  1. Oszczędzasz czas. Auto nie musi już stać kilka dni u lakiernika.
  2. Oszczędzasz pieniądze. Cena usługi wyciągania wgnieceń jest znacznie niższa niż lakierowanie.
  3. Auto nie traci na wartości. Nie ma nigdzie śladów napraw, które mogą odstraszać potencjalnych kupujących przy odsprzedaży – miernik lakieru nic nie wykaże!

Chcesz mieć perfekcyjne auto? Przyjedź do nas! Przywrócimy każdemu autu idealny wygląd. Czekamy na Ciebie – Warszawa, ul. Wyczółki 60.