Oklejanie samochodów folią ochronną Warszawa

Oklejenie samochodu folią ochronną to doskonały sposób na zabezpieczenie auta przed uszkodzeniami mechanicznymi lub na zmianę jego wyglądu. Samochody, zarówno podczas postoju, jak i jazdy, są ciągle narażone na działanie warunków atmosferycznych, owadów, ptactwa i na uszkodzenia mechaniczne.

Folia ochronna trwale chroni te elementy samochodu, które są najbardziej narażone na zniszczenia. Pozwala na przedłużenie młodości pojazdu i zachowanie pierwotnego wyglądu lakieru. Znacznie poprawia ogólny wizerunek samochodu i pozwala zaoszczędzić na regularnych i kosztownych zabiegach regeneracyjnych.

Perfekcyjne oklejanie aut folią ochronną w Warszawie

Oklejanie aut folią ochronną jest wykonywane w celu zabezpieczenia karoserii przed szkodliwym oddziaływaniem różnych czynników środowiskowych. Nie oznacza to jednak, że ochrona jest ważniejsza od estetyki. Aby połączyć oba te efekty, proces aplikacji powinien być przeprowadzony fachowo i w niemal sterylnych warunkach. Dzięki temu folie ochronne nie marszczą się, nie podchodzą powietrzem i nie rozciągają, tworząc nieciekawy efekt końcowy.

Oklejanie samochodów folią ochronną w warszawskiej firmie Perfekcyjne Auto jest przeprowadzane profesjonalnie. Nie tylko mamy w tej dziedzinie doświadczenie, ale też dysponujemy narzędziami, sprzętem i materiałami, które nam to umożliwiają. Każdy detal i każda części karoserii są precyzyjnie wymierzane, a folia ochronna jest precyzyjnie dopasowywana. Tą metodą wykonujemy nie tylko zabezpieczanie lakieru, ale też lamp, lusterek, klamek czy zderzaków w autach.

Jeśli chcesz, aby Twój samochód wyglądał jak po tuningu oraz przez wiele lat zachowywał nieskazitelną barwę lakieru, oklejanie samochodów folią ochronną to najskuteczniejsza i sprawdzona metoda. Odwiedź naszą firmę w Warszawie i zadbaj o ochronę lakieru swojego auta.

Oklejanie folią ochronną nowego samochodu

Jesteś dumnym posiadaczem auta, które dopiero wyjechało z salonu samochodowego? Obecnie wygląda ono idealnie, ale podczas codziennej eksploatacji trudno będzie uniknąć zarysowań czy odprysków powłoki lakierniczej. Warto zabezpieczyć nowy pojazd, gdyż dzięki temu zaoszczędzisz sobie stresu – nie będziesz się obawiać o to, że lakier szybko przestanie wyglądać tak idealnie, jak po zakupie auta i unikniesz kosztów likwidacji ewentualnych uszkodzeń. Decydując się na oklejenie samochodu folią ochronną, masz na długo problem z głowy. Tymczasem bez tego zabezpieczenia po naprawie ewentualnych ubytków lakieru do kolejnej usterki może dojść nawet tego samego dnia.

Stosując folię PPF powierzchnia lakierowana zachowa idealny wygląd na wiele lat. Jest to ochrona niewidzialna, a jednocześnie bardzo trwała i odporna. Dzięki temu rozwiązaniu utrzymasz oryginalny kolor pojazdu, a auto każdego dnia będzie cieszyć Twoje oko.

Oklejanie folią ochronną auta w leasingu

Kupiłeś auto w leasingu i zastanawiasz się, czy możesz korzystać z folii ochronnej? Jak najbardziej! Nie jest to modyfikacja, na którą nie pozwalałaby umowa zawarta z firmą leasingową. Umów się z nami na termin oklejenia auta, a docenisz korzyści zabezpieczenia powierzchni lakierowanej. Przed zakończeniem umowy leasingowej możesz zgłosić się do nas ponownie – wtedy usuniemy folię i nie będzie to mieć absolutnie żadnych negatywnych konsekwencji dla lakieru ani dla wartości pojazdu. Jeśli zdecydujesz się wykupić auto, to polecamy pozostawienie folii ochronnej – dzięki temu pojazd będzie przez lata idealnie wyglądać.

Nie ma znaczenia to, jak bardzo intensywnie będziesz eksploatować samochód – do usterki lakieru może dojść nawet w przypadku sporadycznego korzystania z auta. Zdajemy sobie sprawę z tego, że pojazdy leasingowe są najczęściej intensywnie wykorzystywane w działalności gospodarczej, dlatego w ich przypadku występuje duże ryzyko uszkodzenia lakieru. Nie dopuść do tego – zabezpiecz auto z pomocą specjalistów z naszej firmy.

Oklejanie folią ochronną używanego samochodu – czy warto?

Folia ochronna nie jest rozwiązaniem przeznaczonym wyłącznie dla nowych pojazdów. Posiadasz używany samochód? Zabezpiecz go bez zadrapaniami i podkreśl jego atuty – taki efekt uzyskasz dzięki oklejeniu auta. Możesz też zdecydować się na zapewnienie ochrony wyłącznie tym częściom pojazdu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia. Możemy okleić np. takie elementy jak lampy, obszar pod klamkami, tylną przestrzeń bagażnika oraz lusterka. Możesz również zabezpieczyć np. 1/3 maski i 1/3 błotnika. Zdecyduj, jaka ochrona sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, a ewentualnie skonsultuj się z nami – podpowiemy Ci rozwiązanie, z którego będziesz zadowolony.

Bezbarwna folia ochronna PPF - co to jest?

PPF - z jęz. ang. Paint Protection Film, czyli bezbarwna folia ochronna PPF jest to ultra trwały, rozciągliwy, przezroczysty poliuretan o właściwościach samoregeneracji, pokryty powierzchnią odporną na promienie UV, z akrylowym bezbarwnym klejem wrażliwym na nacisk PSA (Pressure Sensitive Adhesive), który po nałożeniu jest praktycznie niewidoczny. Folia ochronna została zaprojektowana do ochrony elementów lakierowanych auta przed śladami codziennego użytkowania, tj. odpryskami od kamyczków uderzających podczas jazdy, śladami po owadach, niewielkimi otarciami, czynnikami klimatycznymi bądź innymi drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi. Bezbarwna folia ochronna jest aktualnie najskuteczniejszą technologicznie i najprzyjemniejszą wizualnie formą zabezpieczenia lakieru.

Zabezpieczenie lakieru folią ochronną - skąd wziął się ten pomysł?

 

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów konsumenckich, folie ochronne zostały po raz pierwszy opracowane i wykorzystane przez wojsko. Podczas wojny w Wietnamie łopaty wirnika śmigłowca i inne wrażliwe części transportowców były często uszkadzane przez kamyczki i inne unoszące się odłamki. Aby pomóc w ochronie tych części wojsko wyszło z prośbą do 3M o rozwiązanie niepozorne i lekkie.

Folia ochronna PPF - jak obecnie wygląda?

Przez lata technologia ulegała doskonaleniu, produkowano folię przeznaczoną do branży motoryzacyjnej jak i branży wojskowej. Na przełomie lat udało się uzyskać produkt niezwykle elastyczny, przejrzysty, klarowny i trwały. Dzisiaj folia ochronna PPF jest już w pełni rozwiniętym produktem do kompleksowego zabezpieczania wszelkich powierzchni lakierowanych aut. Nie tylko chroni, ale również prezentuje się nienagannie przez cały okres użytkowania. Producenci dają wieloletnią gwarancję na brak pęknięć, zżółknięć oraz deformowania się folii pod warunkiem, że właściciel dba należycie o konserwację. Folia ochronna jest dostępna w wersji błyszczącej lub matowej, dla uzyskania efektu satynowego zamrożenia na błyszczących lakierach, bądź ochrony fabrycznie matowego lakieru. Dostępne są również wersje kolorystyczne, np. czarny połysk, czerwony połysk, jak i folie prezentujące efekt “przydymienia” na kloszach lamp w kilku wariantach odcieni.

Folia ochronna PPF - gdzie obecnie się ją stosuje?

Obecnie folia ochronna PPF znajduje zastosowanie głównie w branży motoryzacyjnej, przy zabezpieczaniu elementów lakierowanych nadwozia nowych samochodów, czy w samochodach rajdowych, które szczególnie są narażone na uszczerbki wizualne. Folia ochronna jest stosowana również we wnętrzu aut, na połyskliwych lub matowych dekorach, słupkach piano, czy elementach karbonowych, które są wiecznie porysowane i wypalcowane. Na motocyklach, specjalistycznych rowerach, blatach marmurowych, drogich pianinach, samolotach, pociągach, jachtach, ekranach smartfonów czy sprzęcie elektronicznym, jak również na wszelkich powierzchniach lakierowanych, które wymagają protekcji by cieszyć oko jak najdłużej nienagannym stanem.

Folia ochronna PPF - dlaczego warto okleić nią samochód?

Główną przyczyną tego są zmiany w sposobie lakierowania samochodów ze starych twardych lakierów chemoutwardzalnych, na nowe miękkie, rzekomo bezpieczniejsze dla środowiska lakiery wodne. Zmiana ta została wymuszona na producentach przez Unię Europejską oraz ich normy dotyczące lakierowania. Nie tylko rodzaj lakieru uległ zmianie, również jego grubość została zmniejszona, co diametralnie zmniejszyło możliwości renowacji. Dzisiaj fabryczne lakierowanie samochodu, niekiedy nawet bardzo drogiego pozostawia wiele do życzenia. Czynniki klimatyczne, tj. kwaśny deszcz, ostre słońce czy mróz potrafią diametralnie wpływać na miękki, cienki lakier czyniąc jego strukturę skłonną do rozwarstwień czy pęknięć. Chcąc utrzymać nasz wymarzony kolor samochodu w świetnej kondycji przez cały czas użytkowania musimy zabezpieczyć go folią ochronną, tworząc niewidzialną tarczę pomiędzy powłoką lakierniczą a czynnikiem zewnętrznym.

Oklejanie samochodów folią ochronną PPF - kto powinien skorzystać z tej usługi?

Oklejanie auta folią ochronną PPF jest usługą kierowaną przede wszystkim do osób, które cenią sobie najwyższą jakość oraz estetykę wykonania. W pierwszej kolejności usługa kierowana jest do właścicieli nowych aut, gdyż najrozsądniej jest zabezpieczyć swoje auto jeszcze przed pierwszym wyjazdem na drogę, by uniknąć jakichkolwiek uszczerbień czy odprysków powłoki lakierniczej. Folia ochronna PPF dzięki swojej przejrzystości i klarowności, nałożona prawidłowo jest niemalże niewidoczna. Wyciąga głębię chronionego lakieru, nadając mu niesamowity blask, a przede wszystkim jest doskonałą ochroną na długi czas nawet dla najbardziej pedantycznych osób ceniących sobie doskonały wygląd swojego auta.

Oklejenie auta folią ochronną PPF - korzyści

Folia ochronna PPF sprawdza się wszędzie tam, gdzie trzeba zabezpieczyć powierzchnię lakierowaną i zachować jej oryginalny wygląd na długie lata. Dzięki takiej ochronie, uzyskujemy niewidzialną, trwałą i odporną na codzienne użytkowanie tarczę, która chroni oraz cieszy oko. W przypadku aut branych w leasing oklejamy samochód, po upływie terminu leasingu ściągamy folię i mamy nienaruszony stan lakieru sprzed zainstalowania folii ochronnej, dzięki czemu samochód nie traci na swojej wartości oraz oryginalności. Możemy oczywiście nie ściągać folii i cieszyć się nienagannym wyglądem swojego auta przez długi czas.

Oklejanie samochodu folią ochronną PPF - czy konieczne bywa demontowanie elementów karoserii?

W większości przypadków nie istnieje potrzeba demontowania jakichkolwiek elementów z karoserii samochodu, co niweluje ewentualność uszkodzenia ich. Posiadamy gotowe szablony/wykrojniki które są niemal idealnie dopasowane do kształtu danego elementu, włącznie z wszystkimi wymaganymi nacięciami by poprawnie ukształtować folię na elemencie. Dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić czas podczas instalacji, oraz wyeliminować konieczność docinania nożem, bez utraty na jakości.

Folia ochronna PPF na lakierze samochodu - demontaż

Demontaż folii PPF jest bezproblemowy i nie powinien zostawić żadnych śladów na powierzchni lakieru, pod warunkiem, że powierzchnia pokryta folią była fabrycznie lakierowana i wykonana prawidłowo ze sztuką, NIE POWTÓRNIE. W przypadku powtórnego lakierowania elementu, istnieje duże ryzyko oderwania lakieru od bazy podkładowej. Nie bierzemy odpowiedzialności za powtórne lakierowanie wykonane gdziekolwiek, więc w przypadku aut\elementów\części powtórnie lakierowanych, usługa jak i produkt nie jest objęty jakąkolwiek gwarancją. Usługa wyłącznie na życzenie klienta, za jego pełną zgodą oraz świadomością. Folię usuwamy “na ciepło”.

Folia ochronna PPF - właściwości

Bezbarwna folia ochronna musi być wykonana z poliuretanu, gdyż poliuretan jako jedyny posiada właściwości amortyzujące, niezmiennie od panującej temperatury lub klimatu, dzięki czemu odbija uderzające w niego czynniki nie absorbując ich. To odróżnia folie poliuretanowe od wszystkich innych folii stosowanych w branży motoryzacyjnej do tuningu wizualnego. Strona klejąca folii ochronnej jest pokryta w całości bezbarwnym klejem akrylowym, aktywowanym przy użyciu docisku (PSA) co pozwala na niemal niewidoczną instalację oraz bezśladowy demontaż. Wierzchnia warstwa pokryta jest odporną na drobne zarysowania, drobne zadrapania oraz ślady codziennego użytku bezbarwną, szklistą powłoką. Wierzchnia warstwa, tzw. Top Coat ma właściwości samoregeneracji, dzięki czemu drobne ryski, ślady i zadrapania powstałe na skutek eksploatacji, potrafią pod wpływem ciepła się zabliźnić. Posiada również właściwości hydrofobowe co ułatwia w znacznym stopniu pielęgnację oraz nadaje niesamowitego blasku i świeżego wyglądu przez długi czas.

Folia ochronna PPF - co można nią okleić?

Żeby okleić powierzchnię bezbarwną folią ochronną, przede wszystkim musi być ona prawidłowo przygotowana do aplikacji, oraz nadawać się do oklejenia, tzn. musi być gładka, najlepiej lakierowana, nie porowata gdyż podłoże musi mieć dobrą i stabilną przyczepność. Jeśli spełnimy te wymagania,to w zasadzie poza umiejętnościami i doświadczeniem, nie ma granic, można okleić wszystko co da się okleić i do czego folia się przyklei. 

Czy oklejanie samochodu folią ochronną jest trudne? Kto powinien oklejać auto?

Jak w piosence, kleić każdy może, lecz nie każdy powinien. Na przestrzeni lat pojawiła się ogromna ilość firm oferujących szerokiego rodzaju usługi, zaczynając od zmiany koloru emblematów za pomocą plastidip aż po profesjonalną ochronę lakieru foliami bezbarwnymi. Firmy zajmujące się oklejaniem samochodów folią dzielą się na dwie kategorie. Firmy, które zajmują się głównie tym, robiąc to profesjonalnie, wykonując swoją pracę zgodnie ze sztuką. Posiadają odpowiednie zaplecze techniczne i wieloletnie doświadczenie aby dostarczyć klientowi produkt najwyższej jakości starannie dopracowany, co za tym idzie niekiedy czasochłonny. Oraz drugą kategorię firm trudniących się oklejaniem lub próbujących oklejać foliami ochronnymi. Wykonana przez nich praca pozostawia wiele do życzenia nawet dla osoby nie znającej się. Używają produktów niewiadomego pochodzenia, często nie przetestowanych w naszych warunkach klimatycznych, przez co pojawiają się wszelkiego rodzaju problemy. Wykonują usługi nie posiadając odpowiedniego zaplecza technicznego lub zajmują się wieloma innymi rzeczami naraz, niekiedy w pobliżu, bądź w tym samym pomieszczeniu.

Oklejanie auta folią ochronną - jak powinno wyglądać?

Auto które zostanie poddane zabiegowi zabezpieczenia lakieru folią ochronną powinno być uprzednio gruntownie umyte w sposób detailingowy zgodnie ze sztuką oraz dokładnie wydmuchane. Oczyszczone z wszelkich osadów ulicznych, nalotów czy innych zabrudzeń. Powinno zostać poddane zabiegowi dekontaminacji, odtłuszczenia oraz najlepiej bezdotykowego osuszania. Następnie powinna zostać wykonana inspekcja stanu powłoki lakierniczej. Wypolerowanie oraz wyprowadzenie powstałych niedoskonałości, by w sposób maksymalny wygładzić i przygotować powierzchnię do aplikacji folii. Po szeregu prac przygotowawczo-kosmetycznych (jeśli są wymagane), auto powinno zostać ponownie umyte/oczyszczone oraz wydmuchane by móc rozpocząć mycie właściwe pod folię ochronną. Po kompletnym przygotowaniu można zacząć oklejanie. Oklejanie powinno odbywać się w miejscu możliwie jak najmniej pyłowym, czystym, mocno doświetlonym oraz ciepłym, gdyż folia do prawidłowego kształtowania się potrzebuje ok 18-20 °C. Po zabiegu zabezpieczenia folią ochronną, auto powinno pozostać w ciepłym miejscu od 12 do 24 godzin w celu prawidłowej aktywacji kleju.

Oklejanie auta folią ochronną - dostępne warianty

W Naszym salonie oferujemy wiele wariantów oklejania samochodu folią ochronną. Zaczynając od zabezpieczenia poszczególnych elementów, poprzez gotowe pakiety, kończąc na całej karoserii, włącznie z wnętrzem auta. Dostępne są folie ochronne w wykończeniu błyszczącym lub matowym. Oferujemy również stylizację lamp za pomocą dymionych błyszczących folii ochronnych PPF w kilku odcieniach. Przeprowadzamy również zabiegi zmrożenia lakieru, z błyszczącego w satynowy, za pomocą matowej folii ochronnej. Po takim zabiegu auto staje się jeszcze bardziej unikalne i rozpoznawalne na drodze, jednocześnie zyskując niewidzialną tarczę ochronną w postaci bezbarwnej folii ochronnej.

Cena oklejenia samochodu folią ochronną. Poznaj oferowane pakiety oklejania aut

Poznaj cennik oklejania samochodu folią - już od 1500 zł netto. W tej cenie nakładamy warstwę ochronną na punkty najbardziej narażone na uszkodzenia. Mamy różne pakiety oklejania aut folią. W zależności od Twoich oczekiwań, pokryjemy folią całe błotniki, maskę oraz zderzaki w Twoim aucie, a folia stanie się nie tylko elementem chroniącym lakier na różnych elementach przed uszkodzeniami czy zadrapaniami, ale również podkreśli atuty Twojego samochodu - czy to nowego czy też używanego.

Pakiet podstawowy

W ramach tego pakietu oklejamy lampy, lusterka, obszar pod klamkami oraz tylną przestrzeń bagażnika, czyli elementy samochodu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia i zarysowania. Cena tego pakietu: - od 1500zł netto

Pakiet bikini

Oklejamy 1/3 maski i 1/3 błotników, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, oraz tylną przestrzeń bagażnika. Cena tego pakietu: - od 3500zł netto

Pakiet full front

Oklejamy całą maskę i błotniki, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, tylną przestrzeń bagażnika oraz, w autach sportowych, słupki i 1/3 dachu. Cena tego pakietu: - od 5000zł netto

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oklejania samochodów folią ochronną


Czy folie zabezpieczające lakier są wrażliwe na środki chemiczne do czyszczenia aut?

Folie zabezpieczające lakier mają na celu ochronę lakieru przed czynnikami drażniącymi i niszczącymi, jak uderzenia, otarcia, substancje pochodzące od ptactwa i owadów, a także deszcz i działanie słońca. Aby jednak ochrona była pełna, folia musi być również w pełni odporna na działanie silnych środków chemicznych i kosmetyków.

Folia zabezpieczająca lakier jest odporna na wszelkiego rodzaju kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla samochodów. Przede wszystkim jednak jest ona odporna na środki, które zawierają rozpuszczalniki, dzięki czemu umożliwia stosowanie niemalże wszystkich płynów i past pielęgnujących, jak również chemicznych środków na myjniach automatycznych.

Czy folie chroniące lakier zmieniają jego wygląd?

Oklejenie pojazdu folią ochronną nie tylko zmienia jego odporność na uszkodzenia i działanie czasu, ale również doskonale wpływa na wygląd samego lakieru i całego samochodu. Przede wszystkim jednak pogłębia jego kolor i pięknie nabłyszcza dając nawet sfatygowanemu lakierowi wygląd jak z salonu.

Folia jednak, poza pełną ochroną lakieru na wszelkie uszkodzenia jest całkowicie niewidoczna i w pełni przezroczysta. Jedynym efektem wizualnym jest wspomniane pogłębienie koloru i odświeżenie wizerunku samochodu. Lakier pięknie błyszczy, jest łatwiejszy w pielęgnacji i całkowicie odporny. Jest też możliwe nałożenie folii matującej, która zmieni i uszlachetni wygląd auta.

Jakie elementy samochodu można oklejać folią ochronną?

Do oklejania kwalifikują się niemal wszystkie elementy samochodu, jednak najczęściej zabezpieczane są jedynie te, które są najbardziej narażone na zniszczenie. Zwykle najbardziej wystawione na uszkodzenia są wystające części, takie jak lampy czy lusterka, a także błotniki, obszar pod klamkami czy tylna część bagażnika.

Obszar samochodu, który oklejamy folią zabezpieczającą zależy od wybranego pakietu. Od wybranego pakietu zależy koszt takiej usługi. W naszych pakietach znajdą Państwo różne opcje oklejania aut folią ochronną. Cena usługi zależy od obszaru, który jest oklejany.

Dlaczego warto oklejać folią ochronną progi samochodu?

Folia ochronna na progi samochodu jest dobrym sposobem na ich ochronę przed uszkodzeniami. Im nowsze auto, tym cieńszy lakier na progach, a co za tym idzie, większe ryzyko odprysków lakieru. Mogą się pojawić nawet w trakcie normalnej eksploatacji. Folia w ładnym kolorze będzie też estetycznie wyglądać.

Dlaczego warto oklejać folią ochronną lampy samochodowe?

Folia na lampach to nie tylko ochrona. To też niebanalny wygląd zwykłego elementu. Koszt niewielki, a efekty często zaskakujące!

Dlaczego warto oklejać bezbarwną folią ochronną zderzak w aucie?

Bezbarwna folia na zderzaku chroni go przed zarysowaniami czy odpryskami lakieru. A to element mocno narażony na uszkodzenia!

Dlaczego warto zdecydować się na transparentne oklejenie samochodu folią ochronną?

Chcesz, aby lakier Twojego nowego samochodu zachował świeżość przez kilka lat? A może poszukujesz sposobu na upiększenie nieco zużytego nadwozia? Pomoże Ci w tym transparentna folia na auto. Doskonale chroni powłokę lakierniczą nadwozia przed zarysowaniami, zmatowieniami czy nawet odpryskami. Co ważne, jest w pełni odporna na działanie chemii do mycia. A dobrze naklejona folia transparentna na aucie pozwoli lakierowi nabrać głębi i zyskać zupełnie nowy wygląd!

Czy oklejanie samochodów folią ochronną jest drogie?

Koszt oklejenia samochodu folią ochronną zależy od pakietu, który wybierzemy. W wersji tańszej oklejamy wyłącznie wybrane elementy, najbardziej narażone na uszkodzenia, w wersji full oklejamy cały samochód, zabezpieczając prawie wszystkie jego elementy.

loga firm