Oklejanie samochodów folią ochronną

Oklejanie samochodów folią ochronną to doskonały sposób na zabezpieczenie auta przed uszkodzeniami mechanicznymi lub na zmianę jego wyglądu. Samochody, zarówno podczas postoju, jak i jazdy, są ciągle narażone na działanie warunków atmosferycznych, owadów, ptactwa i na uszkodzenia mechaniczne.

Folia ochronna trwale chroni te elementy samochodu, które są najbardziej narażone na zniszczenia. Pozwala na przedłużenie młodości pojazdu i zachowanie pierwotnego wyglądu lakieru. Znacznie poprawia ogólny wizerunek samochodu i pozwala zaoszczędzić na regularnych i kosztownych zabiegach regeneracyjnych.

Korzyści z oklejenia auta folią ochronną


Podstawową korzyścią z zastosowania folii ochronnej jest zabezpieczenie samochodu przed uszkodzeniami. Nasze auta są narażone na różnorodne czynniki, które regularnie wpływają na stan lakieru. Korozja, matowienie czy odpryski, działanie kwaśnych deszczów czy palące słońce - to tylko niektóre z elementów, które codziennie wpływają na lakier, a tym samym obniżają wartość pojazdu.

Jeśli właściciel pojazdu jest zainteresowany odmienieniem wyglądu swojego samochodu, to może również skorzystać z usługi nałożenia folii matowej. Dzięki temu samochód otrzyma nowy, szlachetny wygląd, a cena tej zmiany będzie nieporównywalnie niższa niż zakup samochodu z oryginalnym lakierem matowym. Do tego, folię można bez problemu w dowolnym momencie usunąć, bez szkód dla lakieru.

Czy folie zabezpieczające lakier są wrażliwe na środki chemiczne do czyszczenia aut?


Folie zabezpieczające lakier mają na celu ochronę lakieru przed czynnikami drażniącymi i niszczącymi, jak uderzenia, otarcia, substancje pochodzące od ptactwa i owadów, a także deszcz i działanie słońca. Aby jednak ochrona była pełna, folia musi być również w pełni odporna na działanie silnych środków chemicznych i kosmetyków.

Folia zabezpieczająca jest odporna na wszelkiego rodzaju kosmetyki i środki pielęgnacyjne dla samochodów. Przede wszystkim jednak jest ona odporna na środki, które zawierają rozpuszczalniki, dzięki czemu umożliwia stosowanie niemalże wszystkich płynów i past pielęgnujących, jak również chemicznych środków na myjniach automatycznych.

Czy folie chroniące lakier zmieniają jego wygląd?


Oklejenie pojazdu folią ochronną nie tylko zmienia jego odporność na uszkodzenia i działanie czasu, ale również doskonale wpływa na wygląd samego lakieru i całego samochodu. Przede wszystkim jednak pogłębia jego kolor i pięknie nabłyszcza dając nawet sfatygowanemu lakierowi wygląd jak z salonu.

Folia jednak, poza pełną ochroną lakieru na wszelkie uszkodzenia jest całkowicie niewidoczna i w pełni przezroczysta. Jedynym efektem wizualnym jest wspomniane pogłębienie koloru i odświeżenie wizerunku samochodu. Lakier pięknie błyszczy, jest łatwiejszy w pielęgnacji i całkowicie odporny. Jest też możliwe nałożenie folii matującej, która zmieni i uszlachetni wygląd auta.

Jakie elementy samochodu można oklejać folią ochronną?


Do oklejania kwalifikują się niemal wszystkie elementy samochodu, jednak najczęściej zabezpieczane są jedynie te, które są najbardziej narażone na zniszczenie. Zwykle najbardziej wystawione na uszkodzenia są wystające części, takie jak lampy czy lusterka, a także błotniki, obszar pod klamkami czy tylna część bagażnika.

Obszar samochodu, który oklejamy folią zabezpieczającą zależy od wybranego pakietu. Od wybranego pakietu zależy koszt takiej usługi. W naszych pakietach znajdą Państwo różne opcje oklejania aut folią ochronną. Cena usługi zależy od obszaru, który jest oklejany.

Czy oklejanie samochodów folią ochronną jest drogie?


Koszt oklejenia samochodu folią ochronną zależy od pakietu, który wybierzemy. W wersji tańszej oklejamy wyłącznie wybrane elementy, najbardziej narażone na uszkodzenia, w wersji full oklejamy cały samochód, zabezpieczając prawie wszystkie jego elementy.

Oferowane pakiety oklejania aut


Pakiet podstawowy

W ramach tego pakietu oklejamy lampy, lusterka, obszar pod klamkami oraz tylną przestrzeń bagażnika, czyli elementy samochodu, które są najbardziej narażone na uszkodzenia i zarysowania.

Cena tego pakietu: - od 1500zł netto

Pakiet bikini

Oklejamy 1/3 maski i 1/3 błotników, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, oraz tylną przestrzeń bagażnika.

Cena tego pakietu: - od 3500zł netto

Pakiet full front

Oklejamy całą maskę i błotniki, zderzaki, lampy, lusterka, obszar pod klamkami, tylną przestrzeń bagażnika oraz, w autach sportowych, słupki i 1/3 dachu.

Cena tego pakietu: - od 5000zł netto

loga firm